Dili Yaşayarak Öğrenmek Nedir?

Yaşayarak öğrenmek. Yabancı dil eğitimi almaya karar verdiyseniz bu cümleyi en az bir kez de olsa duymuşsunuz demektir. Peki nedir bu yabancı dil eğitiminde yaşayarak öğrenmek kavramı. Dil nasıl yaşayarak öğrenilir? Gelin bugünkü yazımızda sizlerle ”Dili yaşayarak öğrenmek nedir?” sorusunun yanıtını tartışalım.

Dili Yaşayarak Öğrenmek  

Dili yaşayarak öğrenmek kavramı geleneksek dil eğitimi programlarından farklı bir eğitim süreci içeren, daha hayatın içinden ve daha etkili bir eğitim öğretim kavramıdır. Bu kavram dahilinde öğrenciler öğrenmek istedikleri dili yalnızca ders kitaplarından değil onu yaşayarak, canlı canlı konuşup dinleyerek öğrenir. Yani bu kavram yabancı dili her haliyle yaşayarak öğrenmeyi ifade eder. 

Özellikle online yabancı dil kurslarında etkin bir şekilde kullanılan bu kavram sayesinde öğrenciler dili daha etkili bir şekilde kullanabilir. Örneğin çevrimiçi eğitimlerde ders boyunca öğrenci eğitmeni ile birebir konuşma pratiği yapabilir. Yani öğrenci yabancı dili öğretmeninden yalnızca dinlemek zorunda kalmaz, kitaplarından ezberlemekle yetinmez. Dili öğrenmek için yaşamak, onu cümlelere dökmek, konuşmak ve paylaşmak gereklidir.

Zoqla İle Yaşayarak Öğrenin

Zoqla ile alacağınız yabancı dil eğitimlerinde geleneksel eğitimlerden farklı olarak dili bol pratikle yaşayarak öğrenirsiniz. Soru cevap ve konuşma dinleme etkinlikleri ile geçen derslerinizde sadece kitaplara bağlı kalmadan dili verimli ve etkili bir şekilde öğrenebilirsiniz. İngilizce, İspanyolca, Türkçe gibi farklı dillerde eğitim alabileceğiniz Zoqla, yabancı dilin karşılıklı yaşatıldığı özel bir eğitim platformudur. Burada teknolojinin sunduğu tüm materyallerden faydalanabilir, video, oyun, masal, şarkı vb. gibi dil öğrenme tekniklerinden de yararlanarak birkaç ay içerisinde dilinizi geliştirebilirsiniz. Yabancı dili konuşturma odaklı, yaşayarak öğretmeyi amaçlayan Zoqla sizler için en doğru, en etkili ve en kalıcı eğitimi vermeyi amaçlayan yabancı dil eğitim platformudur.

Sizler de dili yaşayarak öğrenmek, canlı dil pratikleri ile kendinizi geliştirmek istiyorsanız vakit kaybetmeden yabancı dil eğitim programlarımızı incelemenizi öneririz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart