İki Yabancı Dil Kursuna Birden Yazılabilir miyim?

Yeni bir dil öğrenmek zorken aynı anda iki yabancı dil öğrenmek sizce ne kadar mümkündür? Birçok insan bu soruya mümkün değil yanıtını verebilir ancak aslında aynı anda iki yabancı dil kursuna giderek iki yeni dil öğrenebilmeniz gayet mümkün bir durumdur. Peki bu nasıl olabilir? Aynı anda iki yabancı dil kursuna yazılarak iki farklı dil öğrenmek için neler yapılmalıdır? İşte detaylar…

Neden Aynı Anda İki Yabancı Dil Kursuna Gidilmeli?

Aynı anda iki yabancı dil öğrenmek size sayısız avantaj getirir. Aynı anda iki kursa gitmek yabancı dil öğrenimini hızlandırarak çok dilli olmanızı ve bu sayede kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmanızı sağlar. Doğru bir planlama ve odaklanma ile hali hazırda motivasyonunuz da yüksekken aynı anda iki dili bir arada öğrenmek işinizi biraz daha kolaylaştırabilir. 

İki Dil Öğrenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 . Yapı Olarak Farklı Diller Seçin

Eğer aynı anda iki yabancı dil kursuna yazılmak istiyorsanız öncelikle yapı olarak birbirinden farklı dilleri tercih etmenizi öneririz. Örneğin İspanyolca ve Fransızca birbirlerine çok benzeyen dillerdir ve öğrenmeye başladıktan bir süre sonra diller birbirine karışabilir. Bu da öğrendiklerinizin kalıcılaşmasını zorlaştıracaktır.

2 . Öncelikli Dilinizi Seçin

Öğrenmek istediğiniz iki dili de aynı merakla seçmiş olabilirsiniz ancak içlerinden birine öncelik vermek o dilde daha iyi uzmanlaşmanızı sağlar. Bu sayede diğer dili başlangıç seviyesinde de olsa bilirken seçtiğiniz ana dilde uzmanlaşmanız kolaylaşabilir.

3 . Her Gün Tekrar Yapın

Her gün tekrar yapmak sadece iki dil öğrenirken değil tek dil öğrenirken de mutlaka yapmanız gereken bir şey. Her gün tekrar yaptığınızda öğrendiğiniz bilgilerin kalıcılığı artacak ve bu sayede iki dili daha rahat bir şekilde öğreniyor olacaksınız. Ne kadar sık tekrar yaparsınız bilgileriniz de o kadar iyi pekişir ve kalıcı hale gelir. 

 4. Planlı İlerleyin

Her iki dil için ne kadar süre zaman ayıracağınız, hangi dil için hangi saat aralıklarında çalışacağınız gibi konularda planlı ilerlemek işinizi kolaylaştıracaktır. Planlar her zaman birebir uymayabilir ancak ne kadar sistemli giderseniz aynı anda iki yabancı dil dersi alabilmeniz de kolaylaşacaktır. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart