İngilizce Öğrenmek İçin Oyunlar

İngilizce öğrenmek için sunulan oyunların, eğitim sürecinde önemli bir yere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Oyunlar İngilizce öğrenirken eğlenmeyi sağlayan denenmiş ve işe yaradığı kanıtlanmış bir eğitim metodu. Özellikle çocuklar için İngilizce eğitimlerinde oyunlar çocukların dersten sıkılmadan, eğlenceli bir şekilde kısa sürede yabancı dil öğrenmelerine yardımcı olur. Dil becerisini geliştiren, İngilizce yazma, konuşma ve dinleme pratiği yapmayı kolaylaştıran ve yaşarken öğrenmeyi sağlayan İngilizce öğrenme oyunları ile İngilizce eğitiminizi daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

En İyi İngilizce Öğrenme Oyunları

1 . ABC Countdown

ABC Countdown İngilizceye yeni başlayanlar için harika bir oyun tercihi. Oyunun amacı süre dolmadan İngilizce alfabedeki harflerin her birine sırayla tıklamak. Arka planda çalan keyifli müziği ile hareketlenen oyun İngilizce alfabeyi hatırlamayı kolaylaştıran bir yandan da keyifli vakit geçirmeyi sağlayan faydalı bir oyun.

2 . Word Whomp

İngilizce öğrenmek isteyenlerin oynayabileceği bir diğer oyun ise Word Whomp. İngilizce yazı yazma ve imla becerilerini pratik etmeyi sağlayan oyunda oyunculara 6 harf verilir ve oyuncular verilen harfler ile kaç kelime yazabileceklerini bulmaya çalışırlar. Zamanla İngilizce kelime dağarcığını geliştirmeyi sağlayan bu oyun aynı zamanda İngilizce düşünme hızını da artırır.

3 . Boggle

Boggle tek başına oynanabileceği gibi arkadaş grubu ile de oynanabilecek bir oyundur. İngilizce kelimeleri tanımak ve yazma pratiği yapmak için harika bir oyun olan Boggle’da amaç tahtadaki harfleri birbirine bağlayarak yeni kelimeler türetmektir. Zaman faktörü ile daha keyifli bir hale gelen oyun da tahtadaki tüm harfler kullanılabileceği gibi yalnızca belirli harfleri de kullanarak kelimeler türetilebilir.

4 . Bananagrams

Bananagrams tıpkı çengel bulmaca gibi bir oyun olmakla birlikte bulmacalardan keyif alan kişilerin İngilizce eğitim süreçlerinde mutlaka faydalanması gereken bir oyundur. Birden fazla kişiyle oynanan oyunda her oyuncu belirli sayılarda taşlar alarak birbirine bağlı kelimeler oluşturmaya başlar. Bütün harflerini alan kişi “peel” (soy) diye bağırır ve her oyuncu desteden başka bir tane taş alır. İngilizce okuma, yazma pratiği sağlayan oyun aynı zamanda İngilizce kelimelerin yazılışlarını öğrenmek için harika bir tercihtir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart