İspanyolca Öğrenmek İçin İzlenmesi Gereken Diziler

İspanyolca öğrenmek günümüzün en popüler eğitimlerinden biri. Son yıllarda İspanyolcanın önemini artırması İngilizceden sonra öğrenilen ikinci yabancı dil haline gelmesi İspanyolcanın tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında. Online İspanyolca eğitimi bu anlamda size İspanyolcayı en iyi ve en hızlı öğretebilecek eğitim türlerinden biri. Ancak online İspanyolca dersi alırken de bazı yöntemler ile İspanyolca öğrenme sürenizi artırabilmeniz mümkün. İspanyolca dizi izlemek bunlardan en keyiflisi. Peki İspanyolca öğrenmek için izleyebileceğiniz diziler neler? Gelin birlikte inceleyelim.

İspanyolca Öğrenirken İzlenecek Diziler

1 . La Casa de Papel

2017 – İspanya yapımı olan LA Casa de Papel suç ve drama sevenler için harika bir İspanyolca öğrenme aracı. Tüm dünyada milyonlar tarafından izlenerek popülerlik kazanan dizi İspanya krallığının darphanesin düzenlenen detaylı ve zekice hazırlanmış bir soygun girişimini konu alıyor. Uluslararası Emmy Ödülleri de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi olan La Casa de Papel sayesinde İspanyolca konuşma hızınızı geliştirecek birçok kalıp ve cümleye daha rahat hakim olabileceksiniz.

2 . Las Chicas Del Cable

İspanya yapımı bir Netflix dizisi olan Las Chicas Del Cable de İspanyolca öğrenmek isteyenlerin izleyebileceği keyifli diziler arasında. 1928 yılında Madrid’de faaliyet göstermeye başlayan ilk ulusal telekomünikasyon firmasında çalışan dört genç kadının hayatını anlatan dizi 5 sezonluk bir drama dizisi. 

3 . La Catedral Del Mar

Tek sezonluk bir dizi olan La Catedral Del Mar dönem dizisi sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken diziler arasında. 14. yüzyıl İspanya’sında yaşanan derebeylik acımasızlığını konu edinen dizi aslında Ildefonso Falcones adlı bir yazarın roman uyarlaması. 14. yüzyıl Barselona’sında geçen dizi ile İspanyolca öğrenme sürecinizi daha keyifli ve kalıcı hale getirebilirsiniz.

4 . Velvet

İspanyolca öğrenmek isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken dizilerden biri diğeri ise Velvet. 4 sezonluk bir drama dizisi olan Velvet’in başrollerini Paula Echevarria ve Alberto Marquez paylaşıyor. 2014 yapımı olan Velvet’in konusu ise Madrid’inde yaşanan zor bir aşkın hikayesi üzerine. Aşk hikayelerini seviyor ve bir yandan da İspanyolca öğrenmeye çalışıyorsanız bu diziyi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart