Çocuklara İngilizce Nasıl Öğretilir?

Çocuklarınıza İngilizce öğretmek aslında sanılandan çok daha basit bir iş. Birçok anne baba çocuklarının küçük yaşta yabancı dil eğitim almasını zor ve imkansız bulabilir ancak durum bunun tam tersi. 6 yaşa kadar beyin gelişimini sürdüren çocuklara özellikle bu yaş dönemi içerisinde yeni bir dil öğretmen hem o dilin kalıcılığını artırır hem de çocuğun dili çok daha kolay öğrenmesine yardımcı olur. Bu yüzden çocuklar için İngilizce eğitimi son derece önemli bir konudur. 

Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminin Püf Noktaları

1 . Temelden Başlayın

Sadece temel bilgiler ile başlayarak bile çocuğunuzun dil gelişimine yardımcı olabilirsiniz. Konuşmaya yeni başlamış bir çocuğa gramer kurallarını anlatmak imkansız olabilir ancak günlük konuşma dilinden belli başlı kalıpları ona öğretmek onların dili öğrenmesine yardımcı olmak için harika bir yoldur. Günaydın, merhaba, nasılsın, özür dilerim, teşekkür ederim, oyun oynayalım, acıktım vs. gibi günlük hayatında sıkça kullandığı kalıpları ona öğretmekle işe başlayabilirsiniz.

2. Oyun Oynayın

Çocuklar için en etkili öğrenme araçlarından biri tabii ki oyundur. Öğretici oyunlar sayesinde çocuğunuz hem eğlenir hem de öğrenir. Çocuğunuza İngilizce kelime hazinelerine yardımcı olabilecek eşleştirme oyunları gibi farklı oyunlar öğreterek dil gelişimine destek olabilirsiniz. 

3 . Şarkı Söyleyin

Eğlenerek İngilizce öğrenmenin bir diğer yolu ise şarkılar. Alfabe şarkıları, kıyafet, renk, sayı gibi temel kavramlar ile ilgili şarkılar çocuğunuzun hem İngilizceyi öğrenmesini kolaylaştırır hem de İngilizce yeni kelimeler ve bunların telaffuzlarını öğrenmek için ideal bir yoldur. Ayrıca çok sevilen ingilizce çocuk şarkılarını ona öretmek de keyifli vakit geçirmesine yardımcı olur.

4. Online İngilizce Kursundan Destek Alın

Çocuğunuza siz İngilizce öğretmeye çalıştığınızda size zorluk çıkarabilir ancak alanında uzman eğitmenler ile yapacağı dersler, İngilizceyi daha çok sevmesine ve onu daha rahat öğrenmesine yardımcı olur. Çocuklar için online İngilizce kursu seçeneği sayesinde çocuğunuz evden çıkmadan ve farklı bir ortama gitmeden, kendi konfor alanında İngilizce öğrenir. Çocuğunuza evde İngilizce öğretmek için zamanınız veya kaynaklarınız yoksa Zoqla çocuklar için İngilizce eğitimi fırsatından yararlanabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart