Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Evde İngilizce öğrenmeye başlamak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.  Öncelikle sakın paniğe kapılmayın. Birçok insan yeni ve hiç bilgisi olmayan bir şeye başlarken sizin hissettiklerini hisseder. Özellikle daha önce hiç kullanmadığı bir dili öğrenmeye çalışmak başta ürkütücü olabilir. Ancak doğru adımlar ve püf noktaları ile evde İngilizce öğrenmek hiç de zor bir şey değildir. Peki evde İngilizce öğrenmek için neler yapılmalı? Evde nasıl İngilizce öğrenilir? Gelin birlikte bakalım..

Evde İngilizce Öğrenmenin Yolları

1 . Sabır ve Güven

Bu 3 madde evde İngilizce öğrenmenin temel maddeleri arasındadır. İngilizce öğrenmek zaman alan bir aktivitedir. Kimse bir gecede yeni bir dil öğrenemediği gibi öğrenme süresi birçok insan için farklılıklar da gösterebilir. Bu yüzden zorluklar karşısında pes etmeden sabırlı olmak dikkat etmeniz gereken ilk kural.

İngilizce öğrenme sürecinde birçok hata yapabilirsiniz, bu son derece doğaldır. Önemli olan hatalardan ders alıp onları tekrar etmemek ve öz güveni kaybetmeden ilerlemektir. Eğer kendinize olan güveninizi kaybederseniz İngilizce öğrenme sürecinizi baltalayabilir ve odağınızı kaybedebilirsiniz.

2 . Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Günlük alışkanlıklarınızı İngilizce öğrenme sürecinize uygun bir şekilde değiştirmek evde İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıran en keyifli yollardan biridir. Örneğin çok sevdiğiniz dizileri ve filmleri İngilizce alt yazılı ya da İngilizce dublajlı izleyebilir, müzik listelerinizi İngilizce şarkılar ile değiştirebilirsiniz. Bunun dışında İngilizce podcastler dinlemek, evin içinde hatırlatıcı İngilizce notlar bulundurmak, ev içerisinde İngilizce sohbet etmek gibi alışkanlıklar da İngilizce öğrenmenizi kolaylaştıracak şeyler arasındadır.

3 . Online İngilizce Kursuna Yazılın

Online İngilizce kursuna yazılmak evde İngilizce öğrenmenin en etkili yoludur. Evinizden, ev konforundan ayrılmaya gerek bile kalmadan kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz. Sizin istediğiniz saatlerde planlayacağınız dersleriniz ile istediğiniz an eğitmenleriniz ile bir araya gelerek İngilizce pratiği yapabilirsiniz. 

Zoqla size bu noktada harika bir eğitim desteği sunar. Hepsi alanında uzman eğitmenleri ile ev konforundan uzaklaşmadan İngilizceyi keyifli bir şekilde öğrenerek kendinize kısa sürede yeni bir dil armağan edebilirsiniz. Evde İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız sizleri de vakit kaybetmeden aramıza bekliyoruz!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart