Neden İngilizce Öğrenmeliyim?

İngilizce öğrenmek artık bir gereklilik. Dünyanın en çok konuşulan dili olan İngilizce bildiğinizde nereye giderseniz gidin hemen herkesle iletişim kurabilirsiniz. Cv’nizde de muhakkak bulunması gereken İngilizceyi hala neden öğrenmeniz gerektiğini merak ediyorsanız yazımızda sizlere online İngilizce öğrenmenin öneminden bahsettik. Keyifli okumalar!

Neden İngilizce?

1 . En Yaygın Konuşulan Dildir

Dünya üzerinde İngilizceyi ana dili olarak konuşan 400 milyondan fazla insan bulunuyor. 50’yi aşkın ülkede ya resmi ya da esas olarak konuşulan dillerinden biri. Ortalama alındığında her 5 kişiden en az biri İngilizce konuşabiliyor ya da anlayabiliyor. Durum böyle olunca İngilizce iş hayatında ilk istenen özellik. Bununla birlikte yurt dışında eğitim, iş imkanı ya da yaşam fırsatı istiyorsanız da İngilizce bilmek şart.

2 . İş İmkanı Sunar

İngilizce bilmek özellikle global firmalarda iş bulabilmeniz için son derece önemlidir. Dünyanın neresine giderseniz gidin İngilizce bilginizle çalışabileceğiniz şirketler ve iş imkanları oldukça fazladır. Özellikle iş İngilizcesi öğrenmeniz sizi rakipleriniz arasından sıyırır ve işinizde terfi etmenize ya da yeni iş imkanları yaratmanıza yardımcı olur.

3 . Akademik Dünyada Önemlidir

Dünya üzerinde yapılan bir araştırmaya göre akademik çalışmaların ve araştırma yazılarının yaklaşık %80’i İngilizce olarak yazılıyor. Harvard, Stanford, Cambridge, Oxford gibi dünyanın en saygın üniversitelerinde İngilizce kullanılıyor ve bunlarla birlikte kalan çoğu önemli üniversite de İngilizceye önem veriyor. Eğer akademik kariyer düşünüyorsanız mutlaka İngilizce bilmeli ve kendinizi bu alanda geliştirmelisiniz.

4 . Sosyalleşmenize Yardımcı Olur

Online İngilizce kursuna yazılarak İngilizce öğrenmek seyahatlerinizi kolaylaştırdığı gibi sosyalleşmenize de yardımcı olur. İngilizce bildiğinizde dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin İngilizce konuşan birileri ile karşılaşacağınız için rahatça iletişim kurabilirsiniz. İngilizce sayesinde farklı ülkelere gidebilir, o ülkelerin kültürünü öğrenip o kültürden insanlar ile tanışabilir, çevrenizi genişletebilirsiniz. Bununla birlikte İngilizce sayesinde en sevdiğiniz yazarların kitaplarını orijinal dilinde okuyabilir, dinlediğiniz İngilizce müzikleri rahatça anlayabilir kendinizi çok daha rahat bir şekilde ifade ederek İngilizce kültürünüzü geliştirebilirsiniz. 

Kısacası İngilizce bilmek size sayısız kapı aralar. Öğrenirken bir yandan da eğlenmek keyifli vakit geçirerek kısa sürede akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak istiyorsanız siz de online dil kurslarından faydalanabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart