Neden Türkçe Öğrenmeliyim?

İngilizce, İspanyolca, Çince, Fransızca gibi dillerden sonra en çok öğrenilen dillerden biri de hiç kuşkusuz ki Türkçe. Hem coğrafi konum olarak hem de dünya üzerindeki önemi açısından oldukça değerli bir dil olan Türkçe online eğitimler arasında da sık tercih edilen dillerden biri. Sadece iş hayatında değil sosyal anlamda da gelişmek isteyen herkesin öğrenebileceği Türkçe sayesinde dünya üzerindeki birçok ülkeyi gezebilir ve o ülke içerisindeki insanlar ile iletişim kurabilirsiniz. Peki Türkçe öğrenmenin önemi nedir? Neden Türkçe öğrenilmeli?

Neden Türkçe?

Türkçe günümüzde 12 milyon kilometrekarelik bir alan içerisinde kullanılan önemli bir dildir. Ortalama 220 milyon kişi tarafından kullanıldığı düşünülen Türkçe 100’den fazla ülkede öğretilmekte ve Çince, İngilizce, İspanyolca ve Hintçeden sonra en yaygın 5. dil olarak geçmektedir. 83 milyon insan Türkçeyi ana dili olarak konuşmaktadır. Türkiye ve Kıbrıs’ın resmi dili olan Türkçe sadece bu ülkelerde yaşayanlar tarafından değil Irak, İran, Suriye, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Doğu Avrupa, Balkanlar ve Kafkasya gibi farklı bölgelerde yaşayan insanlar tarafından da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Avrupa ve Asya’nın kesiştiği noktada bulunması sebebiyle stratejik önemi oldukça güçlü olan Türkiye’nin ana dilini bilmek size iş dünyasında önemli kapıları aralar. Özellikle uluslararası bir şirkette çalışmak istiyorsanız Türkçe bilmek sizi rakiplerinizden bir adım ileride tutacaktır. 

Türkçe öğrenmek kolaydır. Yapı bakımından dünya dilleri arasında sondan eklemeli diller grubunda; köken bakımından da Ural – Altay dil grubunun Altay dilleri ailesinde yer alan Türkçe Latin alfabesinden oluşur. Harflerinin yazıldığı gibi okunması sayesinde de telaffuzu ve öğrenmesi son derece kolaydır.

Türkçe Öğrenmek için Doğru Yer Zoqla

Eğer siz de Türkçe öğrenerek hayatınıza önemli bir artı katmak istiyorsanız anadili Türkçe olan uzman eğitmenlerimiz ile online Türkçe kursu seçeneğimizden yararlanabilirsiniz. Ev konforundan uzaklaşmadan ya da internetinizin olduğu her yerde rahatça katılabileceğiniz dersleriniz sayesinde kolay ve eğlenceli bir şekilde bu önemli dili öğrenebilirsiniz. ”Online Türkçe öğrenmek istiyorum.” diyorsanız sizleri de Zoqla ailesine bekliyoruz!​

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart