Online Turkce Ogrenmeye Baslamadan Once Kendinize Sormaniz Gereken 3 Soru

Online Türkçe Öğrenmeye Başlamadan Önce Kendinize Sormanız Gereken 3 Soru

Yeni bir dil öğrenmek istediğinizde kafanızda birçok soru işareti olabilir. Dil eğitiminize karar vermeden önce kafanızdaki soru işaretlerini mutlaka gidermeli, hangi dili neden öğrenmek istediğinizi muhakkak netleştirmelisiniz. Online Türkçe öğrenme sürecinizde de online Türkçe kursuna başlamadan önce kendinize bazı soruları sorarak süreci daha rahat ve sağlıklı yürütebilmeniz mümkün. Peki nedir bu sorular? Online Türkçe eğitimine başlamadan önce hangi soruların yanıtlarını vermelisiniz? Gelin birlikte bakalım.

Online Türkçe Öğrenmeye Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

1 . Bireysel mi Grup Dersleri mi? 

Türkçe öğrenmeye başlamadan önce ilk karar vermeniz gereken şey derslerinizi bireysel mi grup olarak mı almak istediğiniz. İki format da kendine göre artı ve eksileri içerebilir ve bu artı eksiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Örneğin bireysel derslerde tamamen size özeldir, topluluk içerisinde konuşmaktan çekiniyor yalnızken kendinizi daha rahat hissediyorsanız bireysel dersler daha avantajlı olabilir. Rekabet sizi motive ediyor, insanlarla bir arada aldığınız eğitimin size daha iyi geleceğini düşünüyorsanız da mutlaka grup dersleri ile eğitiminizi sürdürmelisiniz.

2 . Hangi Seviyeden Başlamalı?

Online yabancı dil eğitimlerinin en güzel tarafı kendi seviyenizden eğitim alabilme imkanı sunmasıdır. Geleneksel kurslarda sınıfın ya da hocanın belirlediği seviyeden ilerlemek zorunda kalırsınız ama online eğitimlerde tamamen size özel bir eğitim programı planlanır. Bu noktada da Türkçe’de hangi seviyede olduğunuzu belirleyerek kendinizden emin bir şekilde programınıza başlamak eğitiminizin de daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. 

3 . Yoğunluğunuz Eğitiminizi Engelleyecek mi?

Özellikle çalışan biriyseniz ve yoğun bir işiniz varsa iş hayatınız eğitim sürecinin önüne geçebilir. Bu da kısa süre içerisinde derslerinizden kopup Türkçe öğrenme hayalinizin sona ermesine yol açar. Bu noktada ne kadar yoğun bir programınız olsa da kendinize eğitiminizle ilgili doğru ve sağlıklı bir program oluşturmalı ve bu programa uyup uyamayacağınızı sorgulamalısınız. Eğer programı sık sık aksatacak kadar yoğun bir dönemdeyseniz belki de eğitimi farklı bir döneme çekmek sizin açınızdan çok daha iyi olabilir. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Shopping Cart